Shorts in Summer | Spodenki w Lecie

Now, this is one of the most girly and comfortable outfits for summer I have managed to show this year. The outfits are full of girly tones that are delicate with a minimum amount of black in the pattern on the shorts. Plain white top ensures that all colours and prints within the outfit manage to have a smooth transition. This is one of the not so many looks that I wear with flat footware. The white/cream bag was a vintage piece I picked up a while ago and recently I have loved it with so many looks. 

As for the shorts they are from CnDirect. In my previous post I featured the sunglasses however this outfit includes the second item. These shorts are way more than I expected. In reality the material is not what I was expecting but it feels strong enough to last for a while. The print is super clear and looks professionally made. My favourite feature is the design and the pom-pom details.They are different from the shorts you find in a normal high street shop. For the price you are getting an amazing deal. Also since it is online I will let you all know that this item is true to size.Więc to właśnie jest jeden z najbardziej dziewczęcych i wygodnych stylizacji na tym blogu w tym roku na porę lata. Stylizacja jest pełna dziewczęcych i delikatnych kolorów które mają minimalną ilość czerni w spodenkach. Prosta biała bluzka sprawia że kolory i wzory są razem połączone. To jest jedna z niewielu stylizacji które mają płaskie buty. Biała/Kremowo kolorowa torebka było dawno kupiona i wygląda w stylu vintage co mnie bardzo cieszy. Do wielu stylizacji ona pasuje. 

Spodenki są z strony CnDirect. W poprzednim wpisie pokazałam okulary z tej strony a dziś pokazuje spodenki. Od tych spodenek mam o wiele więcej niż się spodziewałam. Materiał nie jest zwyczajny jak na spodenki w takim stylu ale jednak dobrze się spisuje i przez dłuższy czas będą mi służyć. Wzór kwiatów jest bardzo czysty i profesjonalnie zrobiony. Ogólnie styl i detale są piękne i dobrze zrobione.W jakiś sposób te spodenki są inne od tych które w sklepach się znajduje. Jak na taką niska cenę to ubranie jest cudowne. Jeżeli będziecie zamawiać to muszę przyznać że rozmiary są dobrze zrobione i prawidłowe. 

 

Comments

 1. Gorgeous summery outfit, I love the pom pom shorts! XXX

  Y x | www.thesweetsevenfive.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much! I love the shorts too :) Xx

   Delete
 2. You've put together a gorgeous girly outfit for the summer! I love the floral shorts and those pom poms definitely add an extra bit of style! You could definitely style this outfit for a night out too! Great post :) xx

  http://leonnilittleblog.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much, glad you like the floral shorts. I agree this could be styled for a night out too :) Xx

   Delete
 3. Bardzo ładne masz te spodenki. Uwielbiam motyw flolar <3

  http://stylistfashioon.blogspot.com/2016/06/styl-boho.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje bardzo i fajne że spodenki się tobie podobają <3

   Delete

Post a Comment

Popular Posts