Summery Look with Sunglasses | Stylizacja na Lato i Okulary

The weather recently is amazing isn't it?! I feel like some outfits are so appropriate and I'm excited to be sharing the summer fashion with you all. Today I wanted to show you an interesting look which features no black at all. See, it's possible! So for this outfit I am wearing a H&M skirt with a beautiful pattern. Even though it's thicker I believe the length makes it a lot more bearable. I have purchased the top at Clothes Show Live, which unfortunately I don't think you can get anymore. As for my shoes these are from LA Moda. I love that site since it contains so many beautiful items. The colour is just so beautiful and the way they look with the lace up details, it adds to the feminine look. 

Sunglasses look so nice with this look and would go along with many other. Honestly they look different compared to all of the other sunglasses out there which makes me believe that it adds to the whole personal style vibe. Sunglasses have frames which are plastic but even though they are plastic, the plastic is good quality therefore I don't see them braking anytime soon. If you are worried about the product getting broken in the post it's all okay because the product is well packed. Delivery time is not too long (this obviously depends on your location too). 

Discount codes!---
CNblog5= Get $5 off on one purchase worth $59
CNblog10= Get $10 off on one purchase worth $99Ostatnio pogoda jest niesamowita! Czuje się tak jak by wiele stylizacji stały się właściwe na tą pogodę więc chce się z wami wieloma z nich podzielić. W tej stylizacji nie ma ani trochę czarnego koloru więc przyznam że to jest jednak możliwe. W stylizacji znajdziecie spódniczkę z H&M która ma ciekawy wzoru. Jest ona z grubszego materiału ale to że jest krótka zmienia wiele. Bluzkę kupiłam na pokazie, niestety już chyba jej nie ma na stronie sklepu. Buty są z strony LA Moda którą uwielbiam dla tego że znajdziecie tam wiele niesamowitych rzeczy. Kolor szpilek jest piękny i detale dokańczają efekt który stylizacja daje. 

Okulary przeciw słoneczne ładnie wyglądają i do wielu stylizacji będą pasowały. Wyglądają inaczej od innych okularach w sklepach więc to dodaje to tego własnego stylu. Oprawa tych okularów jest plastikowa jednak ten plastik nie jest zły. Ja myślę że przez dłuższy czas mi będą służyć. Jeżeli się martwicie że produkt się popsuje w ciągu przesyłania to bez obaw dla tego że dobrze produkty są zapakowane. Czas przesyłki nie jest zły (to też zależy od miejsca w którym mieszkacie).

Kody/Oferty!---
CNblog5= $5 obniżki przy zakupie o wartości $59
CNblog10= $10 obniżki przy zakupie o wartości $99

 

Comments

 1. I absolutely adore your skirt, it's so pretty and looks perfect with your blouse and heels :) I'm also loving your sunglasses too, they look beautiful on you!

  I hope that you've had a nice day lovely,

  El xxx

  www.elsfashionfix.co.uk

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much, Glad you like this look! <3
   I hope you have/had a nice day too. Xx

   Delete
 2. Okulary i bluzka to moje faworyty! :D Pozdrawiam ;)
  http://fotmagstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ciesze się że takie faworyty wybrałaś, wzajemnie pozdrawiam :)

   Delete
 3. Przepiękna spódnica ! Całość prezentuje się bardzo dobrze :)
  streetsimple.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo! Zgadzam się jak chodzi o spódnice :)

   Delete
 4. Such a chic skirt, love the pattern! Xx

  www.thefashionfolks.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much, it is a beautiful pattern Xx

   Delete
 5. I'm in love with the skirt, such a pretty outfit x

  Eleanorclaudie.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts