Work Experience | Praktyki

Exactly as I've previously mentioned I am today writing a post that some of you were interested in or might find helpful. I am going to discuss hopefully all that I need to and if you have any questions or I've missed something out let me know in the comment section.


Tak jak obiecałam, dziś powracam z wpisem którym nie jedna osoba była zainteresowana lub który nie jednej osobie może pomorze. Mam nadzieje że o wszystkim zapamiętam a jeżeli nie to pytania w komentarzach zostawiajcie i na pewno odpisze. 


Looking for Work Experience

This was a pain. When I had my previous blog I worte at some points about how I just couldn't do it and it was very hard to find a placement. I started searching a whole year before I actually had to go to do my work experience. Some people found their placements within a week whilst others did a week before it took place. I personally started searing for a work placement related to something I liked the idea of and it seemed sensible which my parents would approve of. Yes at the time it was a 'good' idea. Honestly, do not limit yourself to everyone elses expectations. I was on the look out for months and once I couldn't find anything related without it being too far away I decided to stop looking and took the time to think. Is that what I really want to be doing? No it wasn't my number one option I was looking for that because I felt like it might seem more 'professional' to others.

Once I finally looked for things I wanted to do, I not only felt more motivated and inspired, but managed to find more places, contacts and opportunities. Before I move on please don't expect everyone to welcome you in with open arms because not every place offers work experience. I made a choice to follow a fashion/designing route and had contacted at least 10 different places before I actually found the place I went to. Keep an open eye for factors such as the area, working hours and tasks you can and can not do. I know that personally there were areas I did not want to be in alone therefore I didn't even bother searching around them. When you contact different places make sure you present yourself correctly, give the right impressions and treat the situation professionally. Don't be afraid to contact more than one place at a time, you might not get a reply from any or on the contrary a reply from all. There are many people out there looking for the same placement as you are so make yourself stand out for all the good reasons. 


Szukanie Praktyk 

To nie szło tak jak ja planowałam. Jak miałam poprzedniego bloga to nie raz napisałam że za dobrze mi poszukiwania nie idą i ogólnie że jeżeli ktoś ma pomysły czy sugestie to żeby się podzielili. Ogólnie rok przed datą zaczęłam szukać. Niektórzy mogli znaleźć w pierwszy tydzień a inni znaleźli gdzieś miejsce tydzień przed datą w której mieli iść. Zaczęłam od szukania miejsca w redakcji czy czymś w tym stylu z tego powodu że mnie jakoś interesowała i było to akceptowane jako bardziej profesjonalne niż moje inne opcje. Szczerze teraz po wszystkim powiem wam, nie dawajcie sobie takich limitów i róbcie to co szczerze chcecie. Myślcie o sobie a nie o innych. Przez parę miesięcy szukałam i się kontaktowałam i wszystko albo było odmówione lub w ogóle nie było odpowiedzi. Po dłuższym czasie przestałam przez chwile szukać i się zapytałam parę pytań, na przykład, czy to jest na pewno coś co chce robić? Nie, to nie była moją pierwszą opcją ale tego szukałam ze względu na innych opinie o mnie. 


Jak już zaczęłam szukać tego co chciałam robić to byłam bardziej zmotywowana i o wiele więcej miejsc znalazłam. Zanim dalej wam więcej powiem to nie oczekujcie tego że każde miejsce was miło przyjmie z otwartymi ramionami. Tak to niestety nie wygląda. Ogólnie szukałam czegoś co było związane z modą i pracą jako projektantka. Zanim znalazłam swoje praktyki to przynajmniej z 10 miejscami się skontaktowałam. Trzymajcie oczy na prace które będziecie musieli robić, miejsce pracy lub czas pracy. Ja wiem że w niektórych miejscach sama nie chciałam być więc je omijałam szerokim krokiem. Jak będziecie się kontaktować z różnymi ludźmi to reprezentujcie się jak najlepiej możecie i miejcie podejdźcie profesjonalnie to sytuacji. Możecie się skontaktować z więcej niż jednym miejscem pracy, czasami od żadnego odpowiedzi człowiek nie dostanie ale jeżeli się ma szczęście to od wszystkich. Dużo osób szuka własnie tego samego miejsca co ty więc od reszty spróbujcie się wyróżnić, oczywiście przez te dobre powody. 


What do I need?

Honestly I don't think you are required to have a lot, this does depend on what you are doing though. All I needed to have with me was my lunch/money to buy myself something, and on some of the days I was asked to bring in an item to work on. Other than that I had nothing else to worry about. Make sure you do find out what is required because that is important.  

Obviously going in for such an opportunity what you need is a good approach, friendly way of communication and commitment/effort. If you go into something like work experience without any motivation and put no effort into tasks you will not only make yourself look bad but will be honestly getting in the way of people that actually want to be there.


Co potrzebuje? 

Szczerze sądzę że wiele nie potrzebujecie, to też zależy od miejsca w którym praktyki robicie. Ja ogólnie ze sobą tylko potrzebowałam jedzenie lub pieniądze na jedzenie i w niektóre dni poprosili mnie żebym przyniosła coś żebym nad tym pracowała. Po za tym nie musiałam się martwic o innych rzeczach. Ale na pewno się skontaktujcie z kimś i dowiedzcie się co macie ze sobą przynieść. 

Oczywiście jak się idzie na praktyki to upewnijcie się że macie dobre podejście, dobrze możecie się porozumieć w przyjazny sposób i że jeżeli coś robicie to w to wysiłku włożycie. Jeżeli macie złe podejście i nie chce wam się nic robić to nie tylko wy wyglądacie na leniwe osoby które się nie nadają do pracy ale też przeszkadzacie ludziom którzy tam pracują lub chcą jak najlepiej coś zrobić. 


How Work Experience effected my Life 

Work experience has given me the obvious, experience. I must say I am glad I ended up in the place I did due to the fact it helped me learn about the working environment, facts I didn't know before, new skills that will come in useful and it also helped me to identify my weaknesses which I now know I have to work on. That is very important for one to make imporovents and be able to grow.

Work experience has also helped me learn about what it is that I want to do in the future therefore things like picking courses and future steps to where I want to get are more clear to me. 

Jaki wpływ miały praktyki na mnie/moje życie. 

Praktyki mi dały tą oczywistą rzecz i to oczywiście doświadczenie. Jestem wesoła że miała praktyki w miejscu którym miałam z tego powodu że nauczałam się wiele nowych rzeczy, wiem jak praca taka wygląda i byłam w stanie swoje słabe punkty odnaleźć więc teraz nad nimi będę mogła pracować. 

Też mi pomogło się dowiedzieć co chce w przyszłości robić i jak taka praca wygląda. Rzeczy jak na przykład wybór dalszej edukacji i rzeczy których się chce uczyć są bardziej oczywiste dla mnie. 


My advice 

My advice is simple. Be yourself, be honest (to a certain extent), be helpful and try your best. If you are unsure about what you want to do in the future go to different places and experience the different working environments. Take this as a very useful opportunity and not just a task to complete. 


Moje rady

To co wam doradzę jest bardzo proste. Bądźcie sobą, bądźcie szczerzy (do pewnego stopnia), bądźcie pomocni i próbujcie jak najbardziej możecie. Jeżeli nie jesteście pewni co chcecie robić to jest wasza szansa żeby do więcej niż jednego miejsca iść i się nauczyć o pracy w różnych kierunkach. Wykorzystajcie tą szanse jak najlepiej możecie.   


Plans for the future and overall opinions

My opinion is that I am more than greatful for this experience. It has helped me so much and now I feel more confident regarding many things.
As for my future plans I obviously have to finish high school, once I do that I am going to go onto college and after college I am considering University HOWEVER I'm not planning everything since everything happens for a reasons and you honestly cannot predict anything. I've being looking at courses and I have a couple in mind but as I've mentioned, nothing can be set into stone since we can't predict things that come along the way.


Plany na przyszłość i ogólne opinie.

Moje opinia się składa z tego że jestem wdzięczna za tą okazje i teraz się czuje o wiele lepiej jak myślę o przyszłości i o wyborach które mnie czekają.
Jak chodzi o plany na przyszłość to oczywiście muszę ukończyć moją szkole i matury zrobić (ostatni rok teraz mam) i po tym się wybieram do collegu. Już się rozglądałam jak chodzi o różne takie 'kursy' (lekcje) i mam parę wybranych ale bliżej daty się dowiemy. Po collegu bym chciała się wybrać na uniwersytet lecz nic nie może być przewidziane więc niczego szczególnie nie planuje. To co ma być, to będzie. 

Comments

 1. Świetna stylizacja, taka elegancka :)
  obserwuje :)
  Mój blog
  ♥Odwdzięczam się za każdą obserwacje ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje za obserwacje i ciesze się że stylizacja się tobie podoba :)

   Delete
 2. Ja sama szukam jakiegoś stażu pracy i zastanawiam się czy nie otworzyć coś swojego :d i mam taki mętlik w głowie że szok :)
  pięknie wyglądasz :) elegancko ^^

  grlfashion.blogspot.com
  zapraszam;* odwdzięczam się za każdą obserwację :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieje że w swoim czasie wszystko pójdzie po twojej myśli!
   Dziękuje bardzo :)

   Delete
 3. Thanks for sharing! Also can I just say I love the whole outfit -Hanna Lei

  Latest Post: Grey Dress at the White River

  ReplyDelete
  Replies
  1. No problem and glad you like this outfit!

   Delete
 4. Świetne zdjęcia, super wyglądasz ;)

  stegofashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. jak na razie nie muszę się tym martwić... na razie... ;/

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ale jak już czas nadejdzie to mam nadzieje że wszystko jak najlepiej pójdzie, aż tak źle nie będzie :)

   Delete
 6. Wonderful style darling!
  I love it your blouse
  xx

  www.sakuranko.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you, glad you like my style and blouse! xx

   Delete
 7. Replies
  1. Glad the advice seems good enough to help someone out and thank you, the purse is from New Look :)

   Delete
 8. Amazing outfit, love the bag! X Minale
  http://minaleme.blogspot.be/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you, glad you like the bag, it's from New Look! Xx

   Delete
 9. Ciekawy pomysł na wpis! Świetna stylówka <3
  Pozdrawiam, Marlena :*

  ♪ AARLENAA.BLOGSPOT.COM ♪

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje, fajnie że wpis i stylówka się tobie podoba <3
   Wzajemnie Pozdrawiam :)

   Delete
 10. So gorgeous! love your look!

  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete
 11. Super stylizacja! :)
  http://mateslifex.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. I love this skirt, so simple & chic :)
  Nati xx

  www.simplyartdicted.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you, glad you like the skirt. I agree it is simple and chic :)

   Delete
 13. Wow babe! You look AMAZING! Adore the leopard x leopard look! Those shoes are to die for!!!!!!! Xx

  http://theemasphere.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much! <3 Glad you like the leopard features and the shoes :)

   https://nikoleannj.blogspot.co.uk/

   Delete

Post a Comment

Popular Posts