James Viana London (+Discount Code)James Viana London offers some of the most beautiful items out there. Personally I'm the type of person that doesn't wear an excessive amount of jewellery but I love to invest in pieces that can go with many looks and ones that will last for a long time. For me when it comes to Jewellery it's all about the quality not quantity.


James Viana London mają jedną z najlepszych selekcji jak chodzi o biżuterię. Dla mnie się liczy jakość biżuterii a nie ilość. Zdecydowanie nie nosze wielkich ilości ale wole mieć dwie-trzy rzeczy które do wszystkiego mi pasują i które się dobrze nosi.
In this case, today I am showing you all the James Viana .925 Sterling Silver Necklace stud with beautiful Garnet Gemstones. As soon as I opened the nicely packaged little box I noticed this beauty sat there and I immediately fell in love. I can tell that this item will be my new go to. The size of every feature is perfect, the colour is beautiful and I feel like the way this necklace fits is just perfect. The quality is very good as well which as you already know is of great importance to me.


W tym wypadku, dziś wam pokazuje naszyjnik z strony James Viana i tutaj jest pełne imię (James Viana .925 Sterling Silver Necklace stud with beautiful Garnet Gemstones). Od razu jak otworzyłam przesyłkę i małe ładne pudełeczko to się zakochałam w tym naszyjniku. Musze się przyznać, jak na razie to mój ulubiony naszyjnik w mojej kolekcji. Rozmiar i każda jedna rzecz jest dobrze dopracowana i oczywiście jakość jest niesamowita.


I always love to do research into brands before I own their items and I am pleased with what this brand has to offer. Take a look at their website here to see some of the most beautiful jewellery with stunning designs. Their jewellery is designed and crafted in a good specific way. Items are made with the purest form of Silver used in Jewellery (925 Sterling Silver), this is Hallmarked by the London Assay Office validating the fineness of metal used. Also the Gemstones are genuine earth mined Gemstones which are sourced ethically. Not only the quality and design that comes from this brand is amazing but the brand overall shares 10% of their profit to charities that work on causes for women. I personally feel like that is very important and just because you are able to enjoy more luxuries than others it doesn't mean that you cannot support and empower others.


Uwielbiam się zawsze więcej dowiedzieć o danej firmie zanim zakup zrobię i w tym wypadku byłam zadowolona. Kliknijcie tutaj na ich stronę żeby znaleźć cudowną różną biżuterie która w piękny sposób jest projektowana.  Produkty z tej firmy są wykonane z najczystszej postaci srebra używanego w biżuterii (925) który jest cechowany przez Urząd Probierczy w Londynie potwierdzając walidacje miałkości metalu używanego. Przepiękne szlachetne kamienie są wydobywane z ziemi w sposób etyczny. Nie tylko jakość jest niesamowita ale i też firma pracuje nad pomaganiem innym. Za każdą sprzedaż dają 10% na cele charytatywne które wspierają kobiety w potrzebie. Ja uważam że to jest niesamowite dla tego że nie tylko ty możesz się cieszyć zakupem ale też przez taki zakup wspierasz innych. I hope you find something amazing on the site and will purchase it. I promise you it is well worth it. You can keep an eye out for lovely offers or sales, and I am happy to let you know I have a discount for you! Use the code JVBO20% to get 20% Off your purcase until th 31st December 2016. It's a great offer for you to take an advantage of or you can use the discount to purchase a present/gift for someone! You know, Christmas is coming up and it's always someones birthday.


Mam nadzieje że znajdziecie coś co wam się spodoba i że sobie może kupicie. Szczerze jest bardzo warto. Rozglądajcie się za ofertami lub wyprzedażami i mam dla was zniżkę! Użyjcie kodu JVBO20% żeby dostać zniżkę na 20% do 31 Grudnia 2016. Super oferta dla was lub jeżeli komuś prezent na urodziny czy święta chcecie kupić.*Item was sent to me to review, everything written is 100% honest and true.
*Wysłano mi naszyjnik do recenzji, wszystko napisane jest szczere i prawdą.

Comments

 1. Great post!

  Nueva entrada en mi blog

  http://cheremimi.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 2. Beautiful!

  http://chicglamstyle.com

  ReplyDelete
 3. What a gorgeous necklace! I love how it's real silver and Garnet Gemstone :) So beautiful!

  El xx

  www.elsfashionfix.co.uk

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you, glad you like the features of the necklace :)

   Delete

Post a Comment

Popular Posts