Perfect clothes for this time of the year (StyleWe)


I am back with more inspiring pieces from a great online store called StyleWe. Autumn can become a very cold months and it is really hard to put looks together. If you are anything like I am then you will know I love dressing throughout this season because I get so many different ideas. There's many things that inspire me and some of the most simple ones are things such as leaves or the colours found in the sky. I am always excited to pair things together and think of new outfits and a great way to do that is by using two piece dresses. They allow you to achieve the perfect look, you can easily layer looks like those and you can achieve a great level of experimentation. Let's not forget the fact that there are many different styles you can find and enjoy to wear.


Dziś wróciłam żeby z wami się podzielić super sklepem internetowym o nazwie StyleWe. Jesień to może się okazać trudnym miesiącem jak chodzi o stylizacje jednak ja ogólnie uwielbiam modę w trakcie tego sezonu. Jeżeli jesteście tak jak ja to łatwizna ale dla innych to może być wyzwanie, nawet jeżeli nie to dziś możecie się tutaj inspirować. Niektóre rzeczy które mnie inspirują są bardzo proste na przykład liście z drzew lub kolory w niebie. Super propozycja na takie pogody to sukienki z dwóch części z tego powodu że można dużo warstw dodać żeby nam ciepło było i też można z tym eksperymentować. Nie zapomnijmy tego że różne style można znaleźć.


*Click on the images to go directly to purchase the item & to get more details.*

https://www.stylewe.com/product/two-piece-wavy-printed-one-shoulder-knitted-sweater-dress-76426.htmlhttps://www.stylewe.com/product/gray-two-piece-plain-bateau-boat-neck-long-sleeve-sweater-dress-85828.htmlhttps://www.stylewe.com/product/short-sleeve-polyester-simple-two-piece-pockets-jumpsuit-79825.htmlhttps://www.stylewe.com/product/army-green-casual-two-piece-solid-jumpsuit-79948.html

https://www.stylewe.com/product/black-pierced-two-piece-elegant-floral-lace-midi-dress-89096.html

https://www.stylewe.com/product/gray-long-sleeve-two-piece-bateau-boat-neck-sweater-dress-67346.html

https://www.stylewe.com/product/red-two-piece-elegant-buttoned-long-sleeve-midi-dress-61251.htmlhttps://www.stylewe.com/product/blue-floral-long-sleeve-two-piece-midi-dress-67461.html

https://www.stylewe.com/product/plain-work-short-sleeve-paneled-polyester-midi-dress-53346.html

https://www.stylewe.com/product/white-frill-sleeve-ruffled-two-piece-mini-dress-62307.html


Other than that I have had experience with this store before and I have really enjoyed it therefore you can find more products on their website if you are interested! The quality is really good and the overall shopping process is really nice, I did not encounter any problems. I hope that all of you like at least one item from the above suggested since I have tried to add a mixture of styles. To layer these you can add tights and jackets/coats as well as things such as boots, hats, scarves and so on. You all must agree on one thing, these designs are amazing and have incredible detail. 

You can find them here: Po za tym miałam swoje doświadczenie z tym sklepem i bardzo mi się spodobało więc jeżeli jesteście ciekawi to więcej informacji na ich sklepie znajdziecie. Ogólna jakość ubrań jest dobra i zakupy są przyjemne, ja nie miałam żadnych problemów. Mam nadzieje że chociaż jedna rzecz się podoba z propozycji bo spróbowałam dodać różne style. Żeby dodać ciepłe warstwy można dodać rajstopy, kozaki, ciepłe kurtki i tego typu rzeczy. Jest jedna rzecz na którą możemy się zgodzić, ogólny styl ubrań i detale są niesamowite.   

Możecie ich znaleźć tutaj:


Comments

 1. Loving your picks, they all look so cosy! x

  adelelydia.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Love the overall and nude dress.
  Great picks dear.
  http://societyfix.blogspot.com.eg/

  ReplyDelete
 3. These are just stunning. Love it.


  New post is up on Mehdi benali !
  https://benalimehdi.blogspot.com/2016/10/world-peace.html

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts